Επιστροφή στην αρχική σελίδα του δικτυακού τόπου

Πρόγραμμα ηλεκτρονικής καταγραφής εξοπλισμού εργαστηρίου

του Ευάγγελου Βαρβαρέσου, Δρ Φυσικού, τ. Υπεύθυνου Ε.Κ.Φ.Ε. Κιλκίς

Τελευταία ενημέρωση στις 05/10/2008

Το πρόγραμμα «Αποθήκη Οργάνων και Υλικών Σ.Ε.Φ.Ε» είναι το επιστέγασμα μιας προσπάθειας η οποία έχει ως στόχο την ηλεκτρονική καταγραφή των υλικών και των οργάνων του Σχολικού Εργαστηρίου Φυσικών Επιστημών που διαθέτει ανά πάσα στιγμή το κάθε Σχολείο.

Η κωδικοποίηση των ονομάτων έγινε με βάση τον επίσημο Κατάλογο Οργάνων και Συσκευών Εργαστηρίου Φυσικών Επιστημών του ΟΕΔΒ, το οποίο έχει κάθε σχολικό εργαστήριο.

Σκοπός ήταν η κάλυψη της πάγιας και οργανικής ανάγκη που υπάρχει για την αποτύπωση της πλήρους εικόνας των αποθεμάτων κάθε Εργαστηρίου, αλλά και η συνδρομή στη διαμόρφωση ενός περιβάλλοντος, στο οποίο με ευκολία και ανά πάσα χρονική στιγμή, ο Υπεύθυνος Σ.Ε.Φ.Ε., θα έχει γνώση τόσο για τον αριθμό των αποθεμάτων των υλικών του εργαστηρίου, όσο και για το είδος και την ποσότητα των μετακινουμένων οργάνων συσκευών ή άλλων αναλώσιμων και μη ειδών, από τα άλλα Σχολικά εργαστήρια προς το δικό του, ή από το δικό Εργαστήριο προς τα άλλα.

Κατεβάστε τα αρχεία από τους ακόλουθους συνδέσμους: Παρουσίαση   Βοήθεια   Πίνακας A   Πίνακας B