Επιστροφή στην αρχική σελίδα του δικτυακού τόπου Κατασκευές και πρωτότυπες εργαστηριακές δραστηριότητες

Τελευταία ενημέρωση στις 12/10/2008

info

Το Ε.Κ.Φ.Ε. Ν. Κιλκίς καλεί τους εκπαιδευτικούς του κλάδου ΠΕ04 και τους μαθητές να συμμετάσχουν τους σε δραστηριότητες κατασκευής οργάνων με απλά υλικά καθημερινής χρήσης, κατασκευής πρωτότυπων εργαστηριακών οργάνων και σύνθεσης πειραματικών διατάξεων.

Συγκεκριμένα οι εκπαιδευτικοί ως συντονιστές ομάδων μαθητών, μπορούν (εφόσον το επιθυμούν) να υλοποιήσουν σχετικές δραστηριότητες και να αποστείλουν περιγραφή τους (έντυπο υλικό ή/και φωτογραφίες) στο Ε.Κ.Φ.Ε. Ν. Κιλκίς. Οι εργασίες που θα υποβληθούν θα κοινοποιηθούν/παρουσιαστούν στους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς και στους μαθητές του Νομού, για διδακτική αξιοποίησή τους.

Στους συμμετέχοντες μαθητές και εκπαιδευτικούς θα χορηγηθούν σχετικές βεβαιώσεις και θα βραβευθούν όσες προτάσεις διακριθούν.

Διάρκεια διαγωνισμού: Νοέμβριος 2007-Απρίλιος 2008

σχετικά έγγραφα

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με τον υπεύθυνο του Ε.Κ.Φ.Ε.

δραστηριότητες που έχουν υποβληθεί
  Σχολείο Συντονιστής εκπ/κός e-mail Θέμα Αρχείο Τάξη Ημ/νία